Oma arvuti ja andmete turvalisuse huvides uuenda arvuti tarkvara!

Vananenud tarkvaraga arvuti ei ole turvaline. Internetti ühendatult muutub uuendamata tarkvaraga arvuti küberkurjategijatele ahvatlevaks sihtmärgiks.

Oma arvuti ja andmete turvalisuse huvides uuenda arvuti tarkvara!
Arvuti

Turvaauke ära kasutades on võimalik arvuti pahavaraga nakatada ning jälgida kasutaja toiminguid, salvestada salasõnu ja pääseda ligi teistele konfidentsiaalsetele andmetele, samuti kasutada arvutit kasutaja teadmata erinevate kuritegelike toimingute teostamiseks.

Miks peaks keegi just minu arvutit ründama?

Sest turvaaukude olemasolul on see väga lihtne. Isegi kui pangakontolt varastamist Eestis just sageli ei esine, saab rahaks teha näiteks tasulisi teenuseid, suhtlusvõrgustikke ja meilikontosid. Lisaks pahavara levitamisele või reklaami jagamisele võidakse ülevõetud kontode kaudu toime panna ka keerulisemaid ründeid, näiteks väljamõeldud õnnetute lugude abil sõpradelt või töökaaslastelt raha välja pettes. Lisaks sellele saab ülevõetud arvutit omaniku teadmata tarvitada küberrünneteks, rämpsposti saatmiseks või krüptoraha kaevandamiseks. Juhul, kui tegemist on tööks kasutatava arvutiga, võidakse ebaturvalist arvutit kasutada vahendina asutuse või ettevõtte infosüsteemi tungimiseks suurema kasumi saamise eesmärgil.

Kas üleminek uuele operatsioonisüsteemile väga kalliks ei lähe?

Kujutle, et oled kaotanud kogu oma e-kirjavahetuse, kontaktandmed, fotod ja olulised dokumendid.

Vananenud operatsioonisüsteemiga arvuti kasutamisest tekkiv kahju võib tarkvara või riistvara uuendamise kuludest tunduvalt suuremaks osutuda, arvestades nii uue tarkvara ja riistvara tegelikku maksumust kui ka aja- ja närvikulu.

Kui ka arvuti riistvara vajab väljavahetamist, kuid täiesti uus arvuti tundub liiga kallis, võib kaaluda kasutatud, kuid taastatud arvuti soetamist. Seega saab oma arvuti turvalisemaks muuta ka väheste kulutustega või mõnel juhul täiesti tasuta

Ära riski oma infost ilmajäämisega! Muuda oma arvuti turvalisemaks!

Riigi Infosüsteemide Amet